بهنام كامرانى
متولد ١٣٤٧ شيراز
ليسانس نقاشى از دانشكده ى هنرهاى زيبا
فوق ليسانس نقاشى و دكتراى پژوهش هنر از دانشگاه هنر
هنرمند تصويرى ، طراح
١٤ نمايشگاه انفرادى و بيش از ٣٠٠ نمايشگاه گروهى در ايران و ساير كشور ها
عضو هيات علمى دانشگاه هنر، عضو هيات نويسندگان هنر فردا
نويسنده ى كتاب كارگاه نقاشى و مقالات متعدد در نشريات تخصصى تجسمى
جزء هيات انتخاب و داورى هنر جديد، مجسمه هاى شهرى، جشنواره ى سراسرى تجسمى جوانان و دامون فر و نسل نو و ….
برگزيده ى اولين نمايشگاه بين المللى طراحى موزه ى هنرهاى معاصر
ليسانس افتخار از ترينال پاريس

بهنام کامرانی فارغ التحصیل دوره کارشناسی از دانشکده هنرهای زیبا و کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه هنر و نیز دارای مدرک دکترای پژوهش و هنر از دانشگاه هنر می باشد. وی بخاطر علاقه به رشته نقاشی از ادامه تحصیل در رشته پزشکی انصراف داده و در رشته هنر فعالیت تحصیلی و حرفه ای خویش را ادامه میدهد.

بهنام کامرانی عضو پیوسته انجمن نقاشان ایران، عضو هیأت علمی دانشگاه هنر و عضو شورای نویسندگان فصلنامه هنر فردا است و در حال حاضر ساکن تهران بوده و در استودیوی شخصی خود بیشتر مشغول به نقاشی است. ۱۳ نمایشگاه انفرادی و بیش از ۱۰۰ نمایشگاه گروهی در ایران و کشورهای فرانسه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، ژاپن، چین، ارمنستان، ترکیه، سوریه، اردن، آمریکا، سوئیس و یونان حاصل فعالیت او در برگزاری نمایشگاه در این سالهاست.

وی همچنین به عنوان نویسنده و پژوهشگر کتابهای درسی آموزش و پرورش فعالیت دارد و نیز از او مقالات و نقدهای بیشماری در مجله ها و رسانه های مختلف همچون فصلنامه هنر، نشریه هنر فردا، حرفه هنرمند، بخارا، تندیس، طاووس و مجسمه به چاپ رسیده است. کامرانی دارای دیپلم افتخار از ترینال پاریس و نیز برنده جایزه برتر از اولین بینال بین المللی طراحی موزه ی هنرهای معاصر تهران میباشد.

دکتر بهنام کامرانی متولد ۱۳۴۷ و اهل شیراز است.